Kto mało myśli, błądzi wiele ~ Leonardo da Vinci
Rozumiemy siebie jedynie odbywając dookolną drogę pośród znaków ludzkości utrwalonych w dziełach kultury  ~ Paul Ricoeur
Biblioteka jest [...] szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla [...] Boże Tchnienie ... ~ Jan Paweł II
Czytałam i coraz jaśniejszym stawał mi się świat ~ Eliza Orzeszkowa

„Baśniowe ścieżki”- spotkanie autorskie z Sabiną Pelc ze Skrzyszowa

W dniu 21 czerwca mieliśmy przyjemność gościć Panią Sabinę Pelc, z zawodu nauczycielkę jak również autorkę książki pt. „Baśniowe ścieżki”- zbioru sześciu fantastycznych opowiadań  kończących się morałem, które  przenoszą nas w świat baśni. Ilustracje do książki wykonała Dorota Król. Pani Sabina Pelc jest Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Legendy Warmii i Mazur”. Przez młodzież Publicznego Gimnazjum w Ociece została wyróżniona statuetką „Nauczyciel Roku”.

W trakcie spotkania autorka opowiadała w jakich okolicznościach zrodził się pomysł napisania książki oraz jak przebiegał proces jej wydania. Pani Sabina omawiała poszczególne opowiadania prezentując wykonane do nich ilustracje oraz czytała fragmenty swojej baśni ku radości uczestników. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze szkół podstawowych z Będzienicy, Iwierzyc i Nockowej wraz z opiekunami. Pani Sabina zdradziła nam, iż w przyszłości pragnie napisać książkę dla dorosłych o charakterze historycznym nawiązującą do losów jej przodków.

Spotkanie przebiegało w radosnej i ciepłej atmosferze. Dzieci aktywnie brały w nim udział zadając liczne pytania.  Na zakończenie można było ustawić się w kolejce po autograf
i pamiątkowe zdjęcie. Pani Sabina Pelc pokazała, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji oraz, że posiadając odpowiednie chęci każdy z nas może wytyczać nowe „baśniowe ścieżki”.

•
  •                                                                                               Strona www NPRCz

Książkowy niekalendarz

Academica - Regulamin użytkownika